Slavnostni govornik večera je bil režiser Luka Marcen, ki je v svojem govoru poudaril pomen umetnosti kot prostora refleksije in preizpraševanja, pri čemer je opozoril na nevarnost poenostavljanja in tržne logike pri vrednotenju umetnosti.
Priznanja celjske zvezde podeljuje kolegij direktorjev javnih kulturnih zavodov Mestne občine Celje, Zveza kulturnih društev Celje in Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, OE Celje. Komisija, ki je letos izbirala med sedmimi predlogi, se je odločila za podelitev dveh priznanj, nagrade za življenjsko delo pa tokrat niso podelili.
Priznanje je najprej prejela Mojca Majcen, plesalka in balerina, ki se je uveljavila na številnih festivalih doma in v tujini. V zadnjih dveh letih je sodelovala pri produkcijah Festivala MESS v Sarajevu, Slovenskega stalnega gledališča v Trstu, Evropske prestolnice kulture Novi Sad in Madlenianum Theater v Beogradu. V svojem zahvalnem govoru se je poklonila plesu kot svojemu življenjskemu sopotniku in izpostavila, da je plesna umetnost iskrena in brezkompromisna, pri čemer je poudarila predanost vseh plesalcev, ki ustvarjajo ne glede na fizične omejitve.
Drugi prejemnik priznanja je bil Muzej novejše zgodovine Celje za prenovo Fotohiše Pelikan, ki ohranja dediščino fotografa Josipa Pelikana. Projekt je obsegal prenovo zunanjosti in notranjih prostorov ter ureditev galerijskih prostorov v kletni etaži, kjer se predstavljajo fotografska dediščina in sodobna fotografska umetnost. Priznanje je prevzel direktor muzeja dr. Tonček Kregar, ki je izpostavil pomen skupinskega dela pri obnovi kulturne dediščine in se zahvalil vsem, ki so pripomogli k uspešnemu projektu.
Celjski kulturni večer je tako obeležil ustvarjalnost in predanost umetnosti ter poudaril vlogo kulture pri oblikovanju skupnosti.