V Sloveniji se je prva postavitev tlakovcev spomina zgodila v Mariboru leta 2012, ko je bil Maribor evropska prestolnica kulture. V okviru projekta Shoah - Let Us Remember je bilo ob dnevu spomina na žrtve holokavsta organizirano simbolično polaganje tlakovcev na treh lokacijah, kar je nato 13. julija 2012 kulminiralo s postavitvijo dvanajstih kamnov za pripadnike dveh judovskih družin, Singer in Kohnstein. Dogodka sta se udeležila tudi Gunter Demnig in takratni predsednik Slovenije, Danilo Türk.
Polaganje tlakovcev spomina se je nadaljevalo v Ljubljani, kjer je Gunter Demnig avgusta 2018 postavil 23 kamnov. Namestitev je potekala ob prisotnosti predsednika Boruta Pahorja in drugih pomembnih predstavnikov iz kulturnih in akademskih krogov. Do leta 2022 je bilo v Ljubljani postavljenih že 68 tlakovcev na različnih lokacijah, vključno s simboličnim pragom pred Cukrarno, posvečenim judovskim beguncem, ki so bili iz Slovenije deportirani v Italijo.
Poleg Maribora in Ljubljane so tlakovce spomina postavili tudi v Lendavi, Murski Soboti in Šalovcih. V Lendavi, ki se nahaja na dvojezičnem območju, so postavili tlakovce z dvojezičnimi napisi, ki spominjajo na judovske družine Blau, Balkanyi, Deutsch in Nádai. V Murski Soboti pa so kamne prejeli pripadniki družin Berger, Hahn in Frim.
Projekt polaganja tlakovcev spomina se v Sloveniji še vedno nadaljuje, s čimer se ohranja spomin na žrtve holokavsta in nacistične okupacije ter spodbuja zavedanje o pomembnosti ohranjanja zgodovinskega spomina.